Çin Takvimi Nedir?


Çin Takvimi Nedir?
Çocuk bekleyen aileler hemen çocuğun cinsiyetini öğrenmek için doktora giderler fakat belirli bir aya gelmeden bunu öğrenmek mümkün olmamaktadır. Bu gibi durumlarda sabırsızlanan aile fertleri geçmişten günümüze kadar uzanmış bazılarının batıl inanç olarak nitelendirdiği fakat çoğu tahmini tutan Çin takvimi sayesinde bunu öğrenmek mümkün.
Peki Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Belirlenir ?
Bu takvime göre bebeğinizin cinsiyetini oluşturan belirleyici özellikler arasında anne yaşı ve hangi ayda hamile kalındığı bilgilerine dayanmaktadır. Bu takvime göre en fazla erkek bebek olma olasılığı anne yaşının 18 olması durumundadır. Eğer anne 18 yaşında ise ve hamile kalınan ay da Ocak ve Mart aylarında ise kız çocuğu diğer 10 ayda ise Erkek çocuğu olma olasılığı %90 oranındadır. Kız çocuklarının en sık doğduğu zaman ise annenin çocuğuna hamile kaldığında 21 yaşında olduğu zamandır.
Hamile olduğunuzu nasıl anlarsınız?
Hamile olduğunuzu anlamak için yapacağınız Hamilelik belirtileri yüksek ve doğru olmalıdır. Eğer bu belirtilerin çoğunu yaşıyorsanız kusma, memelerde büyüme ve hassasiyet, hafif kanama, adet döneminizin geçmesi, iştahınızın açılması ve bulantı gibi hemen hamilelik testi yaptırabilirsiniz. Eğer hamile olduğunuzu anlarsanız hemen gebelik hesaplama yöntemi ile ne zamandan beri gebe olduğunuzu ve doğumun ne zaman olacağını hesaplayabilirsiniz. Bunun içinde Çin Takvimini tercih edebilirsiniz.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir